ХРОНОЛОГІЯ ВІЙНИ
Ми зібрали детальну хронологію подій у Дмитрівській обʼєднаній територіальній громаді під час активного воєнного наступу російських військ
24 лютого
24 лютого жителі села Шпитьки приблизно о 4:30 — 5:00 ранку прокинулися від вибухів, спричинених ракетними ударами збройних сил Російської Федерації по об'єктах на території України.
24 лютого
Зранку 24 лютого небайдужі жителі села Шпитьки зібралися в приміщенні колишньої сільської ради, яка припинила своє функціонування після впровадження реформи децентралізації та входження села до Дмитрівської сільської територіальної громади.

Серед активістів були представники місцевого самоврядування, підприємці та просто місцеві жителі, стурбовані через початок активних бойових дій на території країни.

За словами присутніх на зборах, всього у приміщенні колишньої сільської ради були близько 40 осіб.
24 лютого
В рамках самоорганізації жителі, в яких була будь-яка зброя — мисливська, нарізна, травматична — почали проводити нічні патрулювання села Шпитьки та прилеглих територій для охорони правопорядку та забезпечення захисту об'єктів критичної інфраструктури.
25 лютого
В ніч з 24 на 25 лютого у Шпитьках почали встановлювати блок-пости. Ініціаторами стали Олександр Іванов (майбутній командир добровольчого територіального формування «СКІФ»), Андрій Семикін (майбутній заступник командира добровольчого територіального формування «СКІФ») та його батько — Павло Семикін (учасник добровольчого територіального формування «СКІФ» та автор назви цього формування).
25 лютого
Бучанська територіальна оборона надала зброю активістам села Шпитьки — близько 30 автоматів.
26 лютого
Група з 16 жителів села Шпитьки на запит голови Дмитрівської територіальної громади вирушила до села Дмитрівка для зупинки танкової колони російських військ, але у підсумку протягом цієї доби російські війська не дійшли до Дмитрівки.
27 лютого
Група з 4 жителів села Шпитьки вирушила до села Стоянка. За словами Іванова Олександра Васильовича, у цей день відбулося «бойове хрещення» зазначеної групи активістів. Серед учасників першої сутички з російськими військами були Олександр Іванов, а також Павло та Андрій Семикіни.
1 березня
За свідченнями Андрія Семикіна, перші танки окупаційних сил Російської Федерації вийшли на Житомирську трасу.
5 березня
Танки РФ зайшли на територію села Бузова.

За свідченнями активістів села Шпитьки, після заходу російських військ до Бузової почали з'являтися перші жертви серед мирного населення. Зокрема, російські війська розстрілювали житлові будинки та автомобілі цивільних осіб.

Після 5 березня активісти села Шпитьки почали координувати свої дії з активними учасниками місцевих сил самооборони з найближчих населених пунктів — сіл Петрушки, Личанка, Горбовичі та Лісне.
6 березня
У добровольчому формуванні села Шпитьки з перших днів російського вторгнення спостерігався критичний брак зброї.

Це підштовхнуло місцевих добровольців до офіційної реєстрації свого формування, що дозволило б офіційно звернутися до державних органів із запитом про надання зброї для боротьби проти російських військ.
8 березня
За результатами зборів ініціативної групи було подано документи для реєстрації добровольче формування «СКІФ», його командиром був обраний Іванов Олександр Васильович. Добровольче формування Дмитрівської територіальної громади № 1 «СКІФ» було приписане до складу 133 батальйону територіальної оборони 114 окремої бригади територіальної оборони київської області.

Офіційно добровольче формування «СКІФ» почало своє існування 8 березня 2022 року, коли 133 батальйон Бучанської територіальної оборони затвердив його створення.
9 - 20 березня
Частина Дмитрівської ОТГ була окупована російськими військами. Почався затяжний етап наступу на Київ. Російська армія окопалася з обої боків Житомирської траси та розстрілювала цивільних, які там зʼявлялися.

Місцеве населення всіма можливими силами намагалося допомогти українським збройним силам — в першу чергу, відповідним інформуванням.

23 березня
Надійшов наказ Міністерства оборони про призначення Іванова Олександра Васильовича командиром формування. За словами бійців форумвання «СКІФ», до цього часу він фактично виконував обов'язки командира, однак формально не був затвердженим на цій ролі.
27 березня 
На територію Дмитрівської територіальної громади зайшли Збройні сили України, які розпочали контрнаступ у Київській області.
Після 27 березня
Після завершення активних бойових дій на території Бучанського району, місцеві сили самооборони займаються укріпленням позицій та підготовкою до можливого повторного вторгнення російських військ до Київської області.
Наші контакти
email@skif.info